Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 

Aktivity

Skiareál Lipno » Aktivity » Z lyží do bruslí

Bruslení na zamrzlém Lipně - nejdelší přírodní bruslařská dráha na světě

Z lyží do bruslí
 

Bruslení na zamrzlém Lipně je unikát, který nenajdete nikde jinde. Sledujte stav plochy a dění kolem na speciálním profilu na síti Facebook!

Bruslení na zamrzlé hladině lipenského jezera patří k nejoblíbenějším zimním aktivitám, která přitahuje tisíce návštěvníků z celé České republiky, ale i zahraničí. Lipenské jezero je naší největší vodní plochou a pravidelně zamrzá od prosince do března. Jakmile dosáhne led bezpečné tloušťky, je mezi obcemi Lipno nad Vltavou a Frymburk pravidelně upravována nejlepší bruslařská dráha v České republice, která měří téměř 11 km. Bruslařská dráha je doslova dálnice 6 – 8 m široká a vstup na ní je zdarma.

Sledujte také: Video z bruslení na Lipně na YouTube kanálu LipnoTV

Půjčte si brusle přímo na Lipně

V Lipně nad Vltavou je přímo u nástupu na bruslařskou dráhu otevřena půjčovna bruslí INTERSPORT RENT Kapitanát, která nabízí 70 párů pro děti, ženy i muže a také broušení bruslí. Na trase se nachází občerstvovací stánky, které nabízejí teplé nápoje a grilované speciality. Vaše auto zaparkujete bezplatně v Lipně nad Vltavou na parkovišti Skiareálu Lipno 200 m od nástupu na bruslařskou dráhu.

Ke stažení leták o bruslení na zamrzlém Lipně (pdf)

Mapa nástupních míst pro bruslení na Lipně

Více o bruslení na Lipně zde

Generální partner:

 
Z lyží do bruslíZ lyží do bruslíZ lyží do bruslí