Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 

Aktivity

Skiareál Lipno » Aktivity » Z lyží do korun stromů

Stezka korunami stromů Lipno v zimě

Z lyží do korun stromů
 

Na Lipně se rozhodně nudit nebudete. Zpestřit lyžování je možné mnoha doprovodnými aktivitami a pobyt na Lipně si ještě více užít. Jednou z nich je propojení skiareálu s turistickým hitem Stezkou korunami stromů Lipno, která je součástí skiareálu. Vypíná se na vrcholu Kramolína až do výšky 40 metrů. Je to k ní jen pár kroků od stanice Horské služby.

Lyžařům slouží skidepot - půjčovna speciálních outdoorových bot a úschovna lyží a lyžáků. Lyžaři si tak zcela mohou užít cestu vzhůru k vrcholkům stromů - bez starostí o svoje lyže a v pohodlných botách.

Novinka: Půjčení bot a uschování lyžařského vybavení je zdarma.

Stezka je dlouhá 675 metrů a cesta vzhůru kombinuje zážitek, adrenalin i zábavu. Po cestě lyžaři minou didaktické zastávky, na kterých se dozvědí zajímavé informace o přírodě. Velmi oblíbená jsou adrenalinová zastavení, na kterých mohou lidé zdolávat překážky. Není se ale čeho obávat, vše je zábavné a určené pro všechny věkové kategorie.

Stezka je zakončena vyhlídkovou věží. Pohledy na zasněženou Šumavu, lipenské jezero, Novohradské hory jsou fantastické a doslova se lidem při nich tají dech. Lyžaři mohou pozorovat i ruch na sjezdovkách a krojené oblouky svých kolegů.

Za dobrého počasí jsou pozorovatelné Alpy, o čemž se mohli lidé přesvědčit už na podzim, kdy vrcholky největších hor Evropy byly vidět jako na dlani. Dolu se lidé dostanou buď stejnou cestou, nebo již zmíněným tobogánem.

Více informací najdete na www.stezkakorunamistromu.cz

Důvody, proč navštívit Stezku korunami stromů Lipno

  • Stezka korunami stromů Lipno je jediná v České republice
  • Kombinace lyžování a výhledu na Šumavu slibuje neopakovatelné zážitky, které lze vyzkoušet jen ve Skiareálu Lipno
  • Stezka korunami stromů Lipno se stala nejobdivovanějších turistickou atrakcí v České republice
  • Oblíbily si ji tisíce lidí nejen z České republiky, ale prakticky ze všech koutů světa
  • Lyžaři si výhledu mohou užít bez starostí o svoje lyže 
  • Doslova úchvatné jsou pohledy na Lipno, Šumavu, Novohradské hory a za dobrého počasí i Alpy
  • Stezka je pravidelně upravována
 
Z lyží do korun stromůZ lyží do korun stromůZ lyží do korun stromů