Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 

Lyžařská škola

Skiareál Lipno » Lyžařská škola » Instruktorské kurzy » Lyžařské kurzy » Instruktor lyžování

Instruktor lyžování

 

Kurz „Instruktor lyžování“ je akreditován MŠMT. Je určen především pro širokou veřejnost, která chce prohloubit své dovednosti a znalosti v oblasti lyžování nebo chce aktivně působit v lyžařských školách jako lyžařský instruktor.

Termíny kurzů:  4. - 13. 12. 2015, 22. - 31. 1. 2016
Místo konání: Lipno nad Vltavou - Skiareál Lipno
Cena: zdarma při spolupráci s lyžařskou školou Skischool Lipno
(účastník si hradí pouze ubytování a stravu)
5.900,- Kč pro veřejnost, bez spolupráce s lyžařskou školou
Cena zahrnuje: Ubytování, 9 denni skipas, lektorné, studijní a výukové materiály

Náplň kurzu

Praktická část realizovaná v dopoledních a odpoledních blocích na svahu zaměřená na techniku sjíždění a zatáčení na lyžích od všeobecné lyžařské průpravy, nácvičných oblouků, základních oblouků až po carvingové oblouky. Běh a bruslení na lyžích. Metodika výuky lyžování od začátečníků až po pokročilé. Samostatné metodické výstupy.

Teoretická část kurzu je realizována formou večerních přednášek. Obsahuje metodiku výuky lyžování, strukturu České školy lyžování, první pomoc, zásady bezpečného pohybu na horách, lyžařskou výstroj a výzbroj. Součástí teoretické části je také videorozbor techniky sjíždění a zatáčení.

Cíl kurzu

Osvojení základních lyžařských technik a samostatné vedení výukového procesu lyžování.

Absolvent, který úspěšně splní všechny požadavky kurzu, získá licenci „Instruktor lyžování“. Podle nových akreditačních podmínek má tato licence neomezenou platnost a na základě této licence je možnost požádat o vystavení živnostenského listu.

Poptávka instruktorského kurzu