Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 

Novinky

Skiareál Lipno » Novinky » Zimní sezóna 2013/2014: Věrnostní systém, slevy v Lipno Card i slalom

Zimní sezóna 2013/2014: Věrnostní systém, slevy v Lipno Card i slalom

čtvrtek, 7. listopadu 2013

 
20130302Lipno (192)

Se spoustou novinek přichází Skiareál Lipno v letošní zimní sezóně 2013/2014. Lyžaři se mohou těšit na novou trať, věrnostní systém, slevy s kartou hosta Lipno Card, elektronický skipas, rozšíření možností zážitkového lyžování a spoustu apres ski aktivit ve Foxparku kapitána Lipánka. Vstup do tohoto největšího výukového hřiště v ČR bude opět zdarma.

Investice do zasněžování a zážitků
Hlavní investice Skiareálu Lipno šly letos do úpravy zasněžovacího systému a nákupu prvků nutných pro zasněžování. „Náš zasněžovací systém jsme vylepšili a dosáhli jsme tím i zrychlení času zasněžování. Náš systém je nejlepší v republice, areál za dobrých podmínek dokážeme zasněžit za týden“ uvedl ředitel Skiareálu Dušek. Nového zázemí se dočkala lyžařská škola Skischool Lipno, v níž učí až 120 instruktorů denně. Část areálu pak pokryje wifi připojení k internetu. „Osobně mám největší radost ze směřování Skiareálu Lipno k zážitkům a zábavě. Lyžařská škola připravila dobrodružství spojené s výukou ve formě cesty za pokladem, oživili jsme Foxpark kapitána Lipánka o zábavné figurky a zřídili jsme dětský Foxbar,“ dodal Dušek.
Nová trať - Zážitkový slalom
Mezi hlavní novinky patří nová trať, na které bude měřený zážitkový slalom. Zájem o tuto novinku už lyžaři projevují. „Slalom se nachází vedle sjezdovky Pánská. Celý prostor jsme upravili. Jde v podstatě o novou sjezdovku, která je bezpečně oddělena a ukončena cílovou plochou tak, aby splňovala očekávaný zážitek a zajišťovala bezpečnost všech lyžařů. Slalom budeme stavět každý den a lidé si tu budou moci vyzkoušet, jaké to je být závodníkem, a zjistí, co na lyžích dovedou,“ sdělil mluvčí Skiareálu Lipno Jiří Falout. Trať je dlouhá 250 metrů a široká 30 – 40 metrů.
Skiareál Lipno letos před sezónou změnil ceník skipasů, který je nyní strukturován podle věkových kategorií. Jednodenní skipas pro dospělého vyjde na 600 Kč v hlavní sezóně a dítě do 15 let zaplatí 400 Kč. Lyžaři se mohou těšit na výhodné slevy, které jim lyžování zlevní. Skiareál Lipno zůstává jedním z nejlevnějších z top 10 českých lyžařských středisek.
Slevy: Lipenský žolík a Lipno Card
Peníze všem ušetří novinka – tzv. Lipenský žolík. „Chceme odměnit všechny naše věrné zákazníky, kteří se na sjezdovky opakovaně vracejí. Připravili jsme pro ně Lipenského žolíka, což je věrnostní skipas, který bude mít lyžař celou sezónu u sebe. Po pátém zakoupeném jednodenním skipasu má nárok na šestý jednodenní tarif zdarma,“ vysvětlil Dušek.
Skiareál Lipno také významně podpořil kartu hosta Lipno Card – vložil do ní slevy na vícedenní skipas. 5 procent do celé sezóny a 20 procent v lednu a mimosezóně.
Elektronický skipas
Novinkou je také elektronický skipas, který si bude moci lyžař dobít přes internet. „Tím vyhovíme všem našim zákazníkům, kteří se nechtějí zdržovat nákupem skipasu u pokladen. Stačí, aby si koupili při první návštěvě skipas s unikátním číslem. Na ten si budou moci další tarify dobíjet přes web,“ dodal Dušek.
Zdarma Foxpark, skibus, skicross, parkování
Skiareál Lipno zachoval pro letošní sezónu benefity, které jsou pro lyžaře zdarma. Zdarma je centrální parkoviště přímo ve Skiareálu Lipno a zdarma zůstává i skibus a také Foxpark kapitána Lipánka, který v dolní části projde úpravou. Zdarma jsou pro návštěvníky i veškeré akce, které areál pořádá. Každou sobotu to je Dětské apres ski, každou neděli Vítání hostů. Lyžaři se mohou těšit také na další akce - lyžování v maskách, oblíbenou Sněhulákománii, Vánoce na lyžích, velblouda na sněhu nebo narozeniny lišáka Foxe.
Stezka korunami stromů Lipno
Pohled na les z úplně jiné perspektivy lze na Lipně zažít po celý rok. Unikátní Stezka korunami stromů je totiž otevřena celoročně. Stezka je každý den uklízena, v případě potřeby je odklízen sníh a procházka je tak pro všechny naprosto bezpečná. „Na začátku prosince budou na trase umístěny nové didaktické tabule se zimní tématikou,“ upozorňuje Filip Pekárek. Naprosto jedinečný zážitek je novoroční výstup. „Letos je to již tradice, protože připravujeme druhý ročník,“ vysvětluje Pekárek a dodává, že Novoroční výstup na Stezku měl v loňském roce velký úspěch. Pro ty, kteří si na Stezku chtějí odskočit během lyžování, je připravena půjčovna bot, kde lze nechat lyžařské boty a zdarma si vypůjčit  outdoorovou obuv. Školní kolektivy nebo skupiny návštěvníků si také mohou rezervovat komentovanou prohlídku Stezky.


Výběr z kalendáře akcí:
14.12. – Slavnostní zahájení sezóny
24.12. Vánoce na lyžích
31.12. – Silvestr
1.1. Novoroční výstup na Stezku korunami stromů
10. – 12-1. Lipno Skicamp
25.1. – 26.1. – Rossignol Demo Tour
1.2. – 2.2. Ski tour Scott
12. – 15.2. S ČT Sport na vrchol
22.2. – Kramolínský obřák