Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 

Projekty

Skiareál Lipno » Projekty

Projekty

 

Společnost LIPNO SERVIS s.r.o. využívá možností čerpání prostředků z Evropských fondů vytvořených na podporu podnikání a rozvoje cestovního ruchu. Zářným příkladem je získání dotace z Regionálního operačního programu ROP Jihozápad na projekt Skiareál Lipno – regionální zimní centrum.

Lipno bez bariér

Hlavním cílem projektu: „Lipno bez bariér“, který finančně podpořilo Ministerstvo pro místní rozvoj z Národního programu podpory cestovního ruchu, je vytvořit nové programy pro handicapované osoby a tím plně začlenit tuto skupinu obyvatel do aktivit cestovního ruchu na Lipensku. Společnost LIPNO SERVIS s.r.o. se realizací tohoto projektu snaží naplňovat své motto, tj. být plnohodnotným partnerem v oblasti využití volného času všem návštěvníkům turistické destinace Lipensko a zároveň touto aktivitou završuje dlouhodobou přípravu Skiareálu Lipno pro jeho využití handicapovanými návštěvníky.

V rámci projektu je plánováno vytvoření několika programů, jejichž spektrum umožní opakovaný návrat handicapovaných turistů a jejich rodin na Lipna během celého roku. Ze zimních aktivit bude možno využít lyže, běžky a monoski pro handicapované, z letních radovánek pak tandemové kolo, handbike a elektročlun.

 

Lipno bez bariérMinisterstvo pro místní

Projekt „Lipno bez bariér“ je realizován za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj v rámci Národního programu podpory cestovního ruchu na roky 2010-2013 - Podprogram Cestovní ruch pro všechny.

Projekt Skiareál Lipno – regionální zimní centrum

V roce 2008 proběhla díky dotaci z Regionálního operačního projektu ROP Jihozápad kompletní modernizace Skiareálu Lipno, která areál přeměnila do podoby nejmodernějšího a nejpohodlnějšího českého lyžařského střediska v České republice. Celková investice činila přes 200 mil Kč a výše dotace 88 mil. Kč.

 

Součástí investice byla výstavba třech nových 4sedačkových lanovek, prodloužení sjezdových tratí, dvojnásobení výkonu umělého zasněžování, pořízení přepravního koberce v dětském výukovém hřišti, pořízení nové rolby a víceúčelového stroje.

Po úspěšném dokončení projektu dne 5.12.2008 a následné zimní sezóně Skiareálu Lipno došlo v zimní sezóně 2008/2009 ke zvýšení návštěvnosti lipenského skiareálu o 90 % a posílení vlivu zimní sezóny na dominantní turistické období na Lipensku. Modernizace Skiareálu Lipno přinesla řadu nových pracovních míst, díky kterým se společnost LIPNO SERVIS s.r.o. zařadila mezi největší zaměstnavatele na Lipensku a dále také celkově pomohla zvýšit návštěvnost turistické destinace Lipensko.

Úspěšnost projektu korunovalo získání prestižního ocenění Nejlepší investice roku 2008 v rámci prestižní soutěže TOP INVEST.

Více informací o možnostech získání dotace z ROP Jihozápad naleznete ZDE.

 

Posílení kvality lidských zdrojů LIPNO SERVIS s.r.o.

Projekt je zaměřen na další profesní vzdělávání zaměstnanců společnosti LIPNO SERVIS s.r.o. Jeho cílem je zvýšení adaptability zaměstnanců a celkové rozšíření jejich odborné způsobilosti. Jedná se o zajištění vzdělávání ve 3 hlavních okruzích, a to: jazykové vzdělávání, výpočetní technika a manažerské dovednosti, včetně pro-klientského chování. Díky vzdělávání bude posílena konkurenceschopnost společnosti, která bude moci poskytovat kvalitnější služby zákazníkům, které budou odpovídat standardům a současným trendům v oblasti rozvoje cestovního ruchu.

Projekt je spolufinancován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

 

Více informací o projektu

 

Lipenská karta

Regionální operační program NUTS II Jihozápad přispěl dotací i na realizaci projektu s názvem „Lipenská karta“. Cílem tohoto projektu bylo vytvořit na Lipensku základy pro vznik nového produktu cestovního ruchu, který v koncentrované podobě nabídne řadu turistických služeb a zážitků při konečně nižší ceně pro zákazníkům. Byli tedy osloveni místní podnikatelé a další subjekty působící v cestovním ruchu a z nich byla vytvořena kooperující síť subjektů. Lipenská karta byla a je orientována mimo jiné i na nabídku služeb za zvýhodněnou cenu v dobách tzv. mimosezóny (cca září až listopad a duben až červen). Součástí projektu byly rovněž aktivity zaměřené na nezbytné marketingové aktivity zaměřené na podporu zavedení Lipenské karty (informační letáky, webové stránky ad.).

Na realizaci tohoto projektu následně navázal větší projekt – Lipno.card (financovaný již z vlastních zdrojů investora a participujících subjektů). Více o tomto projektu najdete zde (proklik na stránky lipno.info).

Více informací o možnostech získání dotace z ROP Jihozápad naleznete ZDE.