Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 

Skiareál Lipno

Skiareál Lipno » Skiareál Lipno » Doprava a parkování

Doprava a parkování

 

Autem

Skiareál Lipno se nachází na okraji obce Lipno nad Vltavou přímo u silnice č. 163. Vydáte-li se do Skiareálu Lipno automobilem, doporučujeme použít trasu:

České Budějovice – Kaplice – Dolní Dvořiště – Vyšší Brod – Loučovice – Lipno nad Vltavou. Tato trasa je v zimě ošetřena solí až k vodní elektrárně Lipno. Po průjezdu obcí Lipno nad Vltavou odbočte na jediném kruhovém objezdu doprava a jste ve Skiareálu Lipno.

České Budějovice - Český Krumlov - Černá v Pošumaví - Frymburk - Lipno nad Vltavou. Tato trasa je v zimě ošetřena solí, po celé její délce. Po příjezdu do obce se dostanete ke kruhovému objezdu, ze kterého sjedete na druhém výjezdu a jste ve Skiareálu Lipno.

Přímo u nástupní stanice lanové dráhy je pro vás připraveno bezplatné velkokapacitní parkoviště pro 750 aut a 20 autobusů. V případě naplnění hlavního parkoviště je připraveno náhradní parkoviště s dopravou do areálu naproti Campingu Lipno Modřín. Od tud zajšťujeme bezplatnou kyvadlovou dopravu mezi hlavním parkovištěm a tímto náhradním parkovištěm.

 

Vlakem

Vlakové spojení (skivlak) jezdí každý den, v Rybníce je potřeba přestoupit. Jde o trasu Praha – Tábor – České Budějovice – Rybník – Lipno nad Vltavou. Příjezd je vždy v 9.43 a 11.44, odjezdem 14.10, 16.10 a 17.52. O víkendech pak staví u železniční zastávky v 9.43 a v 16.10 skibus z Českých Budějovic, který vás doveze do Skiareálu Lipno.

Vagóny jsou modernizovány, takže cestování je o poznání luxusnější. Platí sleva 30% na jednodenní, hodinový a večerní skipas pro ty, kteří přijedou na Lipno vlakem – na pokladně předloží platnou jízdenku ze spoje, kterým přijeli a  Yetti voucher.


Skibusem České Budějovice - Lipno nad Vltavou

O víkendech a státních svátcích (kromě 24. 12., 25. 12., 31. 12. a 1. 1.) pak na trase České Budějovice – Český Krumlov - Lipno nad Vltavou jezdí skibus. Skiareál Lipno podporuje ekologickou dopravu do areálu a přispívá na tento hromadný způsob dopravy slevou 30% na jednodenní skipas. Skibusy z Českých Budějovic jsou mezi lyžaři poměrně oblíbené.

Jízdní řád skibusu České Budějovice - Lipno nad Vltavou ke stažení ZDE.

Skibusem od Černé v Pošumaví, Frymburku, po Lipně a s napojením na vlak

Zcela pohodlně a bez starostí o auto nebo parkování se letos dostanou lyžaři do Skiareálu Lipno z nedalekého Frymburku, Černé v Pošumaví, Přední Výtoně a po přestupu z vlaku i z Loučovic, Vyššího Brodu a Herbertova.
Do skiareálu se tak lyžaři dostanou bez auta, a pokud využijí úschovnu, která je hned na parkovišti, tak i bez starostí o lyže a boty, které si nandají až přímo u lanovky.

Práva na změny v důsledku tiskové chyby či jiné změny vyhrazena